2012-07-25 20:10:00
Gazeta Kociewska

Co znajdzie się w oświadczeniu radnego W. Rupniewskiego?

Starogardzcy radni Sławomir Ruśniak i Waldemar Rupniewski zaciekle walczą po dwóch stronach barykady, pierwszy z prezydentem Edmundem Stachowiczem, drugi w obronie władzy w mieście. Doszło do tego, że podczas ostatniej sesji Rady Miasta przewodniczący odłączył W. Rupniewskiemu mikrofon. Szef Klubu radnych E. Stachowicza zapowiada na najbliższe posiedzenie odczytanie oświadczenia. O czym będzie mówił?

Na ostatniej sesji przewodniczący RM odłaczył mikrofon Rupniewskiemu, gdy ten próbował zabrać głos w chwilę po zaproponowaniu przez radnego Rafała Neumanna, by do porządku obrad dołączyć uchwałę w sprawie powołania i trybu działania Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

- Póki co to ja kieruje obradami i na chwilę obecną jesteśmy w zmianach do porządku obrad – mówił wtedy Sławomir Ruśniak z PO.

Radny Rupniewski nie zamierzał się poddawać. Zrewanżował się przy głosowaniu uchwały absolutoryjnej dla prezydenta. 

- Mam tylko nadzieję, że tym punkcie nie odbierze mi pan głosu, nawet jeżeli będę czytał coś co nie jest zgodne z pana poglądami.

Waldemar Rupniewski zapowiedział, że następnym razem przygotuje specjalne oświadczenie. Okazję będzie miał już w poniedziałek o godz. 16, kiedy to odbędzie się kolejne posiedzenie RM. Liczy, że prądu w mikrofonie tym razem nie zabraknie.

Ocena

Autor: Karol Uliczny Źródło: Gazeta Kociewska

Polecamy

Dodaj nowy komentarz
Dodając komentarz akceptujesz Zasady komentowania artykułów i Regulamin.

Komentarze (5)

Dodaj nowy komentarz

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze naruszające Zasady komentowania artykułów lub Regulamin będą usuwane.
.

2016

02

08

poniedziałek

Starogard Gd.
pogodnie
2.2°C
.
.
.


.