2012-10-20 11:33:00
Rolnik Pomorza

Sprzątali miasto i okolice

Tegoroczna akcja „ Sprzątanie Świata - Polska 2012” odbyła się pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę”. W Starogardzie Gdańskim zorganizował ją Urząd Miasta i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych STARKOM. W ciągi trzech dni 4333 osób zebrało 20 m³ odpadów.

Dbamy o Kociewie
Była to 19 akcja z cyklu „Sprzątanie Świata”. Przebiegała w dniach 14 do 16 września. Rezultaty podsumowano w piątek, 19 października, w Urzędzie Miasta. W uroczystości wziął udział dyr. ds technicznych „Starkom” Rafał Głodek i Dominika Kotula z „Polpharmy”.
Gospodarz uroczystości Edmund Stachowicz podziękował uczestnikom akcji i wręczył im nagrody.
 
Nie tylko „miasto”
Do tej pory, na podsumowaniu akcji, honorowano szkoły starogardzkie. Tym razem w akcję sprzątania włączyły się także szkoły z okolicznych wsi, nawet z gminy Skórcz. Dla nich organizatorzy także ufundowali nagrody.
- Troska o stan środowiska naturalnego jest dla nas bardzo istotna – powiedział nam Roman Lempkowski inspektor z WTI UM. - Akcje organizujemy od kilkunastu lat. Pomaga nam zawsze Starostwo Powiatowe, które zabezpiecza worki i rękawice jednorazowego użytku.


Więcej w środę, w „Gazecie Kociewskiej”

Ocena

Źródło: Rolnik Pomorza

.

Polecamy

Dodaj nowy komentarz
Dodając komentarz akceptujesz Zasady komentowania artykułów i Regulamin.

Komentarze (1)

Dodaj nowy komentarz

Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze naruszające Zasady komentowania artykułów lub Regulamin będą usuwane.
.

2016

02

14

niedziela

Starogard Gd.
przewaga chmur
2.7°C
.
.
.


.